Z zakresu szermierki samurajskiej i innych umiejętności bitewnych

W ramach takiego szkolenia instruktorzy ze Szkoły Samurajów – posiadacze stopni mistrzowskich w sztuce Battodo (tradycyjna szermierka japońska) lub Spo-chan  (sportowa odmiana japońskiej szermierki) poprowadzić mogą dla Państwa szereg zajęć, które mogą mieć zarówno wymiar praktyczny, jak i bardziej rozrywkowy. Wśród tematów znaleźć się mogą:

– turniej szermierki sportowej, przeprowadzony wśród uczestników. Jest to w pełni bezpieczna forma sportu. Przeszkolimy uczestników, zaprezentujemy jak powinna wyglądać walka i podejmiemy się sędziowania. Zapewniamy sprzęt potrzebny do przeprowadzenia takiego turnieju. Dobra zabawa gwarantowana!

– animacja związana ze sportową szermierką może również przyjąć formę pojedynku z Mistrzem, gdzie chętni będą mogli zmierzyć się z instruktorem 

– nauka cięcia mat (tameshigiri) ostrym mieczem – przed wzięciem miecza do ręki obowiązkowo przeszkolenie z zakresu BHP, następnie przeszkolenie techniczne 

– trening ninja:

Jak kiedyś powiedział, oczywiście z pewnym przymrużeniem oka, słynny sensei Hatsumi (ekspert z zakresu ninjitsu): wojownicy ninja to wspaniała sprawa – nawet gdyby nie istnieli, trzeba by ich wymyślić! Ninjitsu jest to sztuka walki, maskowania się, strategii oraz niekonwencjonalnych działań zbrojnych. Oczywiście z biegiem lat została owiana legendą i zmitologizowana przez Hollywood. Nasze szkolenie obejmuje naukę rzucania shurikenami, podstawy technik obezwładnień (taicho – jutsu) i gry terenowe. Program szkolenia można dostosować zarówno do dzieci, jak i do dorosłych uczestników.

– lekcja łucznictwa – kyudo 

wywodzące się z tradycji samurajskich łączące w sobie elementy walki i opanowania w filozofii . Zaliczane jest do sztuk . Oferujemy przeszkolenie z zakresu podstaw strzelania z japońskiego łuku yumi. 

-samurajska sesja fotograficzna: istnieje możliwość zamówienia sesji fotograficznej, podczas której będziecie mieli Państwo przebrać się w samurajskie stroje (wraz z akcesoriami: miecz, łuk, wachlarz itd.). Zdjęcia wykona profesjonalny fotograf. Do każdej z atrakcji jest też możliwość wykonania fotoreportażu przez profesjonalnego fotografa, ewentualnie krótkich form filmowych.